Postýlka pro miminko? Víme vše, co do ní potřebujete nakoupit!

Postýlka pro miminko? Víme vše, co do ní potřebujete nakoupit!

Už je to tady, chystáte dětské polštářky a koberečky, hračky, plenky, fusaky, kočárek a další výbavu pro miminko. Na co nezapomenout a co si dobře promyslet? Jaké materiály a barvy používat? Co vše je vlastně pro čerstvě narozené miminko opravdu důležité a nepostradatelné? Nechte se inspirovat léty ověřenými doplňky a potřebami pro kvalitní spánek miminka. Jaké vybavení do postýlky pro novorozence vám doporučíme?

Dětský kolotoč nad postýlku

Usínání a uklidňování miminka nebylo nikdy jednodušší! Pořiďte si kolotoč nad postýlku a uvidíte ta nejudivenější a nejokouzlenější dětská očka v životě. A možná i údivem otevřenou pusu. A vám první spuštění melodie na kolotoči jistě připomene chvíle dětství. Chvíle, kdy vás tato nádherná melodie poprvé okouzlila. Kolotočů pro děti nad postýlku je široká škála, vybírat můžete podle postaviček nebo podle melodie, kterou kolotoč po natažení zahraje.

Nezapomeňte na mantinely!

Tato velice praktická pomůcka se vám vyplatí, pokud bude vaše miminko při spaní neposedné. Díky němu bude hlavička vašeho dítěte v bezpečí proti otlačeninám a také se nestane, že se dítěti zaklesne nožka mezi šprušlemi postýlky. Díky mantinelu také nebudou miminku vypadávat z postýlky hračky, dudlíky nebo peřinka. Nemůžeme také zapomenout na estetický efekt.Mantinely vytvoří krásné hnízdečko, které miminku zajistí pocit soukromí.

Monitor dechu

Ten si maminky pořizují hlavně u prvního dítěte. Dává jim totiž pocit jistoty, co kdyby náhodou… K čemu monitor dechu slouží? Jedná se o podložku, která se vloží pod zavinovačku. Ta hlídá, zda miminku pravidelně bije srdíčko. Je prevencí proti syndromu náhlého úmrtí kojenců. Jakmile podložka přestane detekovat tlukot srdce, ozve se dostatečně nahlas a zalarmuje celou rodinu! Nebojte, občas se stane, že miminko se překulí a dostane se mimo podložku. Na plané poplachy si prostě musíte zvyknout.

Chůvička

Ta vám bude dávat pocit klidu a jistoty. Miminko je ve vedlejším pokoji a vy máte konečně sami chvíli pro sebe. Občas mrknout na monitor, poslechnout si, jak spokojeně oddychuje a máte o miminku naprostý přehled. Chůviček se vyrábí neskutečné množství typů v širokém rozpětí cen.

Povlečení

Pokud máte mantinely, je dobré, aby s nimi povlečení barevně ladilo. Ve specializovaných obchodech najdete i sady mantinelů s povlečením. Dbejte na to, aby bylo povlečení z přírodních a co nejpříjemnějších materiálů. Totéž platí o materiálu a barvě zavinovačky. Pro nejmenší miminka existují i speciální hnízdečka, která je obklopí svým jemným materiálem a tím tak navodí podobné pocity, jaké mělo miminko, když bylo v bezpečí maminčina bříška.

Kapsář

Kapsář na postýlku budete milovat! Je to jeden z nejpraktičtějších úložných prostorů v okolí dětské postýlky. Je ideální na pohotovostní drobnosti, které při péči o miminko aktuálně potřebujete. Jedná se například o:

  • čistou plenku
  • krém na opruzeniny
  • jednorázovou podložku
  • vlhčené ubrousky
  • drobné hračky jako kousátka nebo usínáčci

Moskytiéra

Pokud vás v bytě nebo domě občas trápí obtížný hmyz, bude trápit i miminko. V tomto případě doporučujeme moskytiéru/síťku. Ta ochrání klidný spánek miminka nejen proti obtížnému hmyzu, může být praktická i proti nájezdům žárlivého sourozence, který může útočit například svými hračkami.

Inspirovaly vás naše tipy pro vybavení do postýlky vašeho přicházejícího potomka? Anebo myslíte, že jsme na něco zapomněli? Napište nám, bez které pomůcky se vy nebo vaše miminko rozhodně neobejdete, a proč!

Pavla Snášelová