Ledkové pásky – 6 zajímavých tipů, jak je využít

Ledkové pásky – 6 zajímavých tipů, jak je využít

Ledkové pásky jsou hitemsoučasnosti. Jsou docela levné a dají se s nimi dělat doslova divy. Tak proč byste se jim vyhýbali právě vy? Tento typ svítidel dodá vašemu interiéru osobitý charakter. Následovně se dozvíte nejdůležitější informace, které byste o páskách měli vědět a přidáme pár super tipů, kam je můžete jednoduše a efektivně umístit.

 

Ledkové pásky vybírejte s ohledem na místo umístění

Největší výhodou tohoto typu osvětlení je jeho flexibilita. Pásky lze umístit i na místa, kde by se jiné světelné zdroje daly zapojit jen velice problematicky, nebo vůbec ne. Nezapomeňte ale, že i tento typ světel musí mít odpovídající stupeň krytí. Jestliže chcete dát pásky do koupelny, kolem bazénu nebo někam ven, kde na ně bude pršet a působit i jiné nepříznivé vlivy, vždy zvolte odpovídající stupeň krytí. LED pásky s nízkým stupněm krytí lze umístit na místa uvnitř interiéru, kde je neohrožuje nadměrná vlhkost ani prach. Osvětlení, které je určené na ven by mělo mít krytí nejméně IP 44. K dostání jsou také voděodolné pásky s nejvyšším stupněm krytí IP 69.

 

Světlo nemusí být jen bílé. Pásky mohou hrát všemi barvami

Barvy mají na člověka a jeho psychické rozpoložení přímý vliv. Některé barevné odstíny navozují příjemnou atmosféru k relaxaci nebo meditaci. Jiné nás nabíjí energií a motivují nás k lepším výkonům. Není tedy divu, že si stále více lidí velmi pečlivě vybírá, jakou barvou si vymalují ložnici a další místnosti v interiérech. Podobně je to s výběrem barvy světla. LED pásky si můžete vybrat na základě vašich osobních preferencí a rovněž podle jejich účelu. V tom případě, že mají mít zcela dekorativní charakter, bude záležet čistě na vás, zda si vyberete příjemné teplé odstíny nebo třeba různě barevné RGB pásky. takové, které mohou mít hned několik barev najednou.

 

Tip

Jestliže kladete důraz to, aby pásky doslova intenzivně zářily,, zaměřte se na světelný tok. Udává se v lumenech. Platí jednoduché pravidlo: čím více lumenů, tím větší intenzita světla. Pro osvětlení pracovních ploch volte svítidla s co největší intenzitou svícení a ve studených barevných odstínech.

 

Kde LED pásky vyniknou nejlépe?

  1. Kuchyně – máte na míru vyrobenou nekonvenční kuchyňskou linku? Umístění praktického osvětlení může být v takových případech nadlidský výkon. LED pásky jsou ideálním řešením. Osvětlí i ten nejtemnější roh. Můžete je umístit podél celé kuchyňské linky nebo dovnitř skřínek. Některé typy pásek se dokonce po otevření skříňky samy zapnou a po zavření zase vypnou.
  2. Šatna – dalším praktickým využitím je umístění do šatních skříní a šaten. V temné skříni už nebudete muset pracně hledat zapadlý kousek oblečení.
  3. Koupelna – při umístění pásek v koupelně nezapomeňte zohlednit vhodný stupeň krytí. V koupelně tato světla nejčastěji lemují zrcadlo. Tím efektivně zamezíte tvorbě stínů. Osvětlit můžete také všechny skříňky nebo originálně ozdobit krásnou vanu či sprchový kout.
  4. Ložnice – instalujte pásek pod nebo nad postel. Osvětlete si jím noční stolky nebo si rovnou vytvořte originální světelnou dekoraci. Intimní osvětlení je pro ložnici jako stvořené.
  5. Schody, chodby a jiná temná zákoutí – tento typ svítidel dokáže perfektně osvětlit schodiště a chodby. vytvoříte nejen impozantní světelný efekt, ale vaše noční cesty do kuchyně pro vodu nebo na toaletu budou mnohem bezpečnější. Nezapomeňte, že nejvíce úrazů hrozí doma.
  6. Originální vánoční výzdoba – výroba vánočních dekorací je velmi jednoduchá. Stačí, když do větší proutěné koule vložíte LED pásek. Světelnou kouli pak umístíte jako originální dekoraci třeba do okna. Použít můžete i několik koulí různých velikostí. Vaší fantazii se rozhodně meze nekladou.

 

Bílé a barevné LED pásky jsou praktická a originální svítidla

LED pásky se v českých domácnostech teprve zabydlují. Díky jejich příznivé ceně a multifunkčnímu způsobu využití, ale jejich popularita roste.

Můžete jimi osvětlit krkolomné schodiště nebo si udělat originální světelnou dekoraci.

Propadli jste kouzlu ledkových pásek? Nebo zastáváte názor, že se tento typ svítidel do domácnosti prostě nehodí?

Ať už je váš názor jakýkoliv, nenechávejte si ho pro sebe.

Pavla Snášelová