Kvalitní taštičkové matrace dodají tělu tu správnou oporu ve všech polohách spánku i při relaxaci

Kvalitní taštičkové matrace dodají tělu tu správnou oporu ve všech polohách spánku i při relaxaci

Prostor pro odpočinek a dostatečně dlouhý čas na regeneraci na spánek je dnes značně podceňovaná záležitost. Přitom jde o základní lidskou potřebu, která výrazně ovlivňuje fyzickou kondici, imunitní systém i psychické rozpoložení. Jděte svému zdraví naproti a zkuste pohodlí taštičkové matrace. Díky technologii oddělených pružinek v taštičkách se matrace automaticky přizpůsobují pohybu těla a poskytují mu tu správnou oporu, ať už usnete v jakékoliv poloze.

Taštičkové matrace si hravě poradí i s větší váhou a usnadní pohyb

Taštičkové matrace ocení zejména milovníci vysokých matrací kvůli omezené hybnosti, lidé s vyšší váhou nebo ti, které trápí nadměrné noční pocení. Dvojnásobný počet pružin umožňuje vytvářet jejich kombinace s různou pevností a tím vytvářet tzv. zóny. Kvalitní pružinová matrace je rozfázována na 5 -7 zón s různým odporem, které umožňují plnohodnotnější odpočinek především pro svaly a klouby. A to pro všechny váhové kategorie. Díky její výšce a pevnosti oceníte i větší pohodlí při vstávání.

Taštičkové matrace jsou hygieničtější a déle vydrží

Systém taštičkové matrace i v rámci běžného pohybu na posteli, permanentně přijímá a vytlačuje vzduch. Proto se tento typ hodí i do prostor, které mají vyšší sklon k provlhnutí a výrazně uleví při problémech s nočním pocením. Právě cirkulace vzduchu v taštičkové matraci je její největší plus. Zabraňuje vzniku roztočů a zároveň posiluje její odolnost proti opotřebení každodenním používáním. Můžete ji bez obav položit na pevný podklad, stejně jako na všechny typy roštů. V obou případech poskytne maximální pohodlí. Jedinou nevýhodou je, že byste ji neměli polohovat. Taštičky se přeskupí a nemohou si tak zachovat oporu, kterou v konkrétní poloze potřebujete. A možná se Vám z takto pohodlné postele nebude chtít ráno vstávat.

Při výběru matrace pro dospělé zohledňujte svou hmotnost a preferovanou polohu

I taštičkové matrace mají samozřejmě různé stupně tvrdosti v závislosti na propojení vlastností použitých materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Bez ohledu na to, zda si ji půjdete otestovat osobně nebo vsadíte na podrobný popis z internetu, soustřeďte se hlavně na váhovou kategorii a preferovanou spací polohu toho, komu ji kupujete.

Srovnávač jakco.cz vám může s volbou vaší matrace pomoci.

Víte, do které skupiny patříte?

Spíte-li převážně na boku, zvolte měkký až středně tvrdý stupeň. Matrace polohu příjemně kopíruje, ale stále poskytuje oporu potřebným partiím. Pokud trávíte většinu noci ve spánku na zádech, potřebujete tvrdší matraci. Tvrdost zajistí pevnou pozici páteře a rovnoměrné rozložení hmotnosti. Jestli máte nejraději polohu na břiše, vyberte si matraci s rovnoměrnou podporou celého těla.

Každá matrace vyžaduje svoji péči

Přestože se taštičkové matrace řadí mezi ty nejhygieničtější i ony si zaslouží základní péči:

· Matrace pravidelně větrejte, nejlépe vytažením z rámu postele a opřením o stěnu, alespoň na půl dne. Ideálně jednou za půl roku.

· Pravidelně ji otáčejte a spěte na obou stranách, zabráníte tím deformaci z jednostranné zátěže.

· Využívejte možnosti praní snímatelných potahů z matrace. Ještě více tím posílíte ochranu proti případným roztočům a bakteriím. U malých dětí by měly být nezbytností také chrániče matrace.

Kvalitní postel a matrace však není všechno. Abyste ze spánku vytěžili maximum je důležitá také spánková hygiena. Tady jsou tři základní pravidla:

· Pokud to jde, spěte v místnosti o teplotě v rozmezí 18 – 20°C, zajistěte si tmu a eliminujte všechny rušivé zvuky

· Choďte spát pravidelně ve stejný čas i o víkendech

· 3 h před usínáním se vyhněte těžké stravě, cvičení a řešení věcí, které příliš zaměstnávají vaše myšlenky (negativně, ale pozitivně)

Poslouchejte svoje tělo a upřednostněte spánek, kdykoliv se budete cítit unavení a čas vám to dovolí. Budete překvapeni, kolik tím získáte energie.

Pavla Snášelová