Hračky na zahradu – vybírejte pečlivě

Hračky na zahradu – vybírejte pečlivě

Hračky na zahradu budete jistě potřebovat, pokud jste si právě pořídili nebo pronajali zahradu, nebo dokonce pořídili stavební pozemek pro stavbu budoucího domu. Nám nezbývá, než k tomuto kroku upřímně gratulovat. Nastává vám období zařizování, budování a velkých změn. Pokud máte vy, nebo vaše blízká rodina či přátelé menší děti, jistě bude část pozemku nebo zahrady věnována i jim. Jaké jsou možnosti cenově dostupného vybavení pro venkovní aktivity malých ratolestí?

Písek pro nejmenší zabaví

Nejmenší děti písek milují. Někdy se v něm rádi povrtají i starší děti, ty už ale u něj nejspíše dlouho nevydrží a budou potřebovat i jinou zábavu. Na písek doporučujeme pořídit hračky, které stejnou měrou využijí dívky i chlapci. Univerzální barvy, kbelíky a hrábě společně s nakladačem nebo bagrem zajistí zábavu na celé odpoledne. 

Tip!

Nezapomeňte si pořídit na pískoviště dostatečnou ochranu ve formě krycí plachty. Ta zabezpečí písek proti nečistotám, zabrání růstu plevele,  a také bude představovat zábranu proti případným kočičím exkrementům.

Domeček pro děti!

Dopřejte dětem jejich vlastní soukromí v prostoru vaší zahrady. Děti milují tajné úkryty, kde se mohou nasvačit, schovat si svoje tajné poklady a nebo kde prostě budou řešit svoje zábavné plány! Možností realizace dětského úkrytu je opravdu veliké množství:

  • dětský stan
  • teepee po vzoru indiánských kmenů
  • dřevěný domeček z palet
  • živá konstrukce z vrbového proutí
  • plastový domeček s klouzačkou
  • tree house v koruně listnatého stromu.

Tip!

Venkovní domečky pro děti pravidelně vetrejte a kontroluje! Mají je v oblibě divoké vosy, které si v nich tu a tam postaví hnízdo. Zavděk zahradním domečkem může vzít i hlodavec nebo kočka.

Nafukovací hračky

Ty se hodí obzvláště v letním období! Nafoukněte bazének s balonky pro vaše nejmenší, nebo jim pořiďte igelitovou skluzavku, ve které stále poteče osvěžující pramínek vody!  Nezapomeňte na nafukovací zvířátka, balony a postavičky z oblíbených pohádek!

Interaktivní hračky

Děti milují cokoliv, co se hýbe! Ideálně, pokud to mohou samy ovládat. Chlapce nejvíce potěší terénní auto nebo tank na dálkové ovládání. A pokud přijde návštěva, můžete i na staveništi uspořádat rovnou závody. Tatínci se jistě rádi zúčastní! 

Holčičky se mohou realizovat při hře s plačícím a čůrajícím miminkem v dětském kočárku. Pro venkovní hraní pořiďte raději kočárek s většími koly, aby se dívkám s kočárkem dobře manévrovalo i na nezpevněném povrchu.

Děti rády kopírují

A proto se na zahradě může hodit dětská motyčka, dětská kolečka nebo třeba malé hrábě tak akorát pro nejmenší pomocníky. Možná se budete divit, kolik toho malí pracanti dokážou! Zapojte je do práce i na svojí zahradě!

Zastřešené zázemí!

Děti jsou rady venku za každého počasí. Doporučujeme jim proto vytvořit venkovní zázemí s hračkami, které bude děti chránit před spalujícími slunečními paprsky a také před deštěm. Pro klid rodičů doporučujeme dětské hřiště instalovat v těsné blízkosti domu, které bude viditelné například z kuchyně. Děti je třeba mít pod pečlivým dohledem!

Pozor na dětskou bezpečnost!

Děti jsou zvídavé a mají vždy spoustu energie. To se také promítá do jejich zábavy. Při pořizování vybavení pro děti vždy dbejte na bezpečnost. Pokud možno se vyhněte ostrým hranám, špičatým předmětům a velkým nádobám s vodou, kde by hrozilo utopení. Snažte se vyhnout rostlinám s jedovatými plody nebo listy, abyste děti ochránili před případnou otravou. Najděte si na síti rostliny, které můžete pěstovat spolu s dětmi?

Co je podle vás nejlepší zábava pro děti na zahradě nebo dvorku? Potřebují hračky nebo si vystačí samy s rostlinami a zahradním nářadím? Dejte nám vědět do komentářů.

Pavla Snášelová