Srovnejte si ceny za parkování u letiště Ruzyně online

Srovnejte si ceny za parkování u letiště Ruzyně online

Máte-li v nejbližších dnech namířeno na letadlo do Prahy, můžete tu využít různá parkování. Letiště Ruzyně disponuje vlastními odstavnými plochami, za které si však počítá extrémně vysoké poplatky. Alternativní parkoviště v okolí aerolinek naproti tomu poskytují své služby výrazně levněji. Místo pro váš automobil si u nich zarezervujete pomocí internetových srovnávačů parkovného. Jaká je úroveň soukromých parkovacích areálů jsme vám shrnuli v článku. Také jsme vám připravili jeden typ, jak si můžete za ušetřené peníze najmout limuzínu a nechybí ani parkovací zlepšovák P+R.

Je libo zastřešené parkování nedaleko letiště Ruzyně?

Majitelé drahých aut neradi vidí, když jejich motorový miláček strádá. Nechtějí, aby na karoserii pražilo nelítostné slunce a nesnáší, když do ní bubnují kroupy. Někteří lidé mají panickou hrůzu také z mycích linek, kde by mohl v kartáčích uvíznout kamínek a poškrábat jim zánovní autolak. Pokud byste vaše vozidlo též nejradši zařadili na seznam ohrožených druhů, bude vám vyhovovat privátní parkování u letiště Ruzyně, kde vaši benzínovou láska uklidí pod střechu.

Parkování kolem letiště vybírejte podle bezpečnosti

Bývalá Ruzyně sice účtuje vysoké taxy, na druhou stranu nabízí vysoký parkovací standard. Alternativní odstavné plochy v okolí mají různou kvalitu. Všeobecně upřednostňujte ze všech stran oplocené pozemky, které střeží kamerový systém. Tam se nemusíte obávat, že nějaký vandal podře kapotu vašeho auta klíčem nebo vám rozbije skla. Další věc, kterou byste si měli přes online srovnávač parkovného ověřit, je pojištění majitele parkování u letiště Ruzyně proti všem tradičním pohromám.

A co takhle přeprava limuzínou místo letištních poplatků

Když se na letadlo dopravujete vlastním vozem, nezbývá, než využít drahé parkování na letišti nebo levnější nedaleko Ruzyně. Výše poplatku za odstavení vozu v zóně aerolinek může ale dosáhnout takové výše, že si za to můžete najmout limuzínu, která vás vyzvedne přímo před terminálem. Stačí přicestovat veřejnou dopravou. Sympatický řidič v kvádru vám naloží kufry, vy se uvelebíte v luxusním voze, dáte si drink z minibaru a necháte se přepravit jako celebrita třeba na vlak. Pokud si náklady na tento exkluzivní letištní transfer rozpočítáte mezi více osob, získáte skvělý zážitek doslova za hubičku.

Parkoviště P+R „zaparkuj a jeď“ mohou ucpané Praze ulevit

Zatímco předražené parkování u letiště Ruzyně obtěžuje v první řadě lidi žijící mimo hlavní město, potýkají se Pražané s modrými zónami, množstvím parkovacích karet a nedostatkem míst pro svá auta. Částečné řešení nabízí speciální P+R parkoviště, která by měla i nadále vznikat poblíž uzlů veřejné hromadné dopravy – například u zastávek tramvají, autobusů, metra nebo vlaku. Právě tady by mohli nechávat své vozy lidé dojíždějící do Prahy za prací a dál pokračovat MHD. Zbytečný problém zde ale opět vyrábí město, které místo, aby zachovalo zvýhodněné ceny parkovného a podpořilo je zlevněnými jízdenkami, tak odstávku vozů na P+R rapidně zdražilo.

Zpět ale k alternativnímu parkování, když vás chce letiště Ruzyně zruinovat. Privátní parkoviště v blízkosti aerolinek mají zavedené věrnostní programy, aby se jim cestující rádi vraceli. Někde získáte za každou odstávku vozu body, které vám pak umožní parkování gratis. Jiní majitelé parkování u letiště Ruzyně vám zase nabídnou třeba každé páté stání za poloviční cenu. A jak to s vozem řešíte vy? Akceptujete cenovou politiku letiště nebo si příště najmete šoféra s limuzínou? Dejte nám vědět přes komentáře.

Pavla Snášelová