Hledáte výhodné parkování u terminálu 2 na letišti Praha? Existují firmy, které vám nabídnou cenově zajímavé a přitom komfortní řešení!

Hledáte výhodné parkování u terminálu 2 na letišti Praha? Existují firmy, které vám nabídnou cenově zajímavé a přitom komfortní řešení!

Rádi byste si zajistili cenově výhodné a zároveň komfortní parkování u terminálu 2 pražského letiště Václava Havla? Během cestování nehodláte slevit ze svého pohodlí a tak pátráte po nějaké firmě, která vám nabídne prvotřídní služby za rozumné peníze? Pokud jste snad měli obavy, že se vám to nepodaří, protože společnosti provozující parkoviště na pražském letišti a v jeho okolí nemohou poskytovat kvalitní servis za přívětivé ceny, mýlili jste se. Firmy, které vám zajistí kvalitní a přitom vcelku levné služby, totiž existují. Naštěstí. Jen je najít!

Chcete zjistit, jak na to? A rádi byste si udělali představu o tom, co vám jsou takové firmy při vaší cestě do zahraničí asi tak schopny nabídnout? Snadná pomoc!

Když potřebujete parkovat u terminálu 2

Pokud létáte do ciziny více méně pravidelně, asi dobře víte, že letiště v pražské Ruzyni disponuje hned třemi terminály. První z nich je určen pasažérům mezikontinentálních letů a také těm, kteří mají v úmyslu navštívit Británii nebo Irsko. Terminál číslo 3 odbavuje pasažéry soukromých a charterových letů a je také využíván pro účely nákladní přepravy. Vy zřejmě hodláte navštívit některou z evropských zemí a proto vás zajímá terminál 2, respektive to, jak co nejblíže k němu zaparkovat. A to pokud možno za rozumných podmínek. Na samotném faktu, že se chystáte k letišti přijet vlastním vozem, přitom není nic zvláštního. Pohodlí má rád každý. Jistá míra komfortu je zkrátka příjemná. Úplně stačí, že vám cestování může zkomplikovat velké množství lidí, kteří letos doslova zahlcují pražské letiště. Tak proč si díky autu situaci trochu neusnadnit?

Otázka však zní, kam s ním? Kde vůz zaparkovat, aby to k letištní hale nebylo zbytečně daleko? Komu auto svěřit, aby se o něj co nejlépe postaral a nechtěl za to neúměrnou sumu peněz?

Komfort za příznivé ceny

Fakt, že jsou parkovací stání přímo v areálu letiště drahá, vám určitě není neznámý. Jinak byste asi nehledali výhodnější řešení. Naštěstí pro vás existují firmy disponující odstavnými plochami v rozumném dosahu pražského letiště. Firmy, které se po dobu vaší nepřítomnosti postarají o bezpečí vašeho vozu, zajistí vám bezproblémový servis a do vašeho „cestovního“ rozpočtu přitom nijak citelně nezasáhnou. Přestože jde o profesionály, jejich cenová politika je ke klientům vstřícná. Což v časech, kdy zdražuje vše včetně letenek, většina z nás jistě uvítá. Kolik lze díky těmto firmám přibližně ušetřit, zjistíte pohledem do tabulky o pár řádek níže. A s jakými službami můžete obvykle počítat? Co vám solidní provozovatel takového parkoviště nabídne? Přinejmenším toto:

  • Zpevněnou a oplocenou parkovací plochu, která je pod nepřetržitou ostrahou
  • Servis fungující 24 hodin denně po celý rok
  • Bleskové převzetí a pozdější předání vašeho auta
  • Pohodlnou dopravu z parkoviště až k terminálu číslo 2
  • Možnost rezervovat si místo předem a platit jak hotově, tak kartou

Jak může vypadat vaše úspora (srovnání fiktivních ceníků v Kč)

Počet parkovacích dní 1 3 7 14 21
V areálu letiště 700 1 750 2 500 3 500 4 000 a více
Poblíž letiště 500 660 880 1 000 1 500

Kdo vám poradí?

Dospěli jste k závěru, že by vám parkování v rozumném dosahu letiště vyhovovalo, pokud by s ním byly spojeny jak výše uvedené služby, tak i zajímavá finanční úspora? To je pochopitelné. Kdo vám ho ale zajistí? Kde najdete společnost, která vám podobný servis dokáže garantovat? No, kde jinde, než na internetu? Když nechcete za parkovné utratit „majlant“ a hodláte se vyhnout všelijakým omezením, k nimž v areálu letiště čas od času dochází, máte v zásadě dvě možnosti. Buď se zkusíte nabídkami provozovatelů levnějších parkovišť „prokousat“ sami nebo využijete nějaký srovnávač. První způsob vás sice k očekávanému výsledku dříve či později asi dovede, ale bude to zřejmě poněkud pracné. Druhé řešení, tedy využití nějakého internetového srovnávače, případně informací z blogu nějakého cestovatele, který se podobným záležitostem věnuje, bude určitě rychlejší. Nebo jste netušili, že takové weby existují? Tak teď už to víte!

Výhodnější řešení existuje

Řada lidí odlétajících z ruzyňského letiště na dovolenou nebo třeba za služebními povinnostmi parkuje svůj vůz přímo v jeho areálu. Možná proto, že nevědí co s penězi nebo zkrátka jen z toho důvodu, že o výhodnějším řešení nemají ani potuchy. Každopádně je to jejich volba. Levnější a zároveň komfortní možnosti parkování přitom existují. A věřte, že jich není málo. Stačí jen hledat. Trocha snahy se zpravidla vyplatí!

Odlétáte za odpočinkem nebo snad za prací? A kam máte namířeno? Bude to Řecko či Itálie nebo snad opačná strana našeho kontinentu?

Pavla Snášelová