Parkování terminál 2 – ověřené tipy, kde parkovat v těsné blízkosti letiště

Parkování terminál 2 – ověřené tipy, kde parkovat v těsné blízkosti letiště

Taky si myslíte, že levné parkování u terminálu 2 prostě nejde sehnat? A už vůbec ne během sezóny? Náš článek vás přesvědčí o opaku. Možností, kam na delší dobu odstavit vůz, máte hned několik. Vybírat můžete s ohledem na váš rozpočet či specifické požadavky. Každá alternativa má něco do sebe. Přečtěte si, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody nejoblíbenějších parkovacích míst a vyberte si to, které nejlépe odpovídá vašim představám. 

Parkování u terminálu 2 je jen jednou z možností, jak pohodlně zaparkovat

Hlavním důvodem, proč řada cestujících nedá dopustit na parkování přímo na letišti je komfort, který takové parkovací místo nabízí. Zaparkujete, popadnete kufr a pěšky si dojdete do odletové haly. Přesun vám zabere pár minut. Žádné tranzity ani tlačenice se zavazadly v městské hromadné dopravě. Nicméně i tento na první pohled takřka dokonalý způsob parkování má svá negativa. Pokud máte pochybnosti, na následujících řádcích najdete objektivní shrnutí hlavních kladů a záporů různých typů parkovišť.

Parkování v parkovacích domech přímo na letišti

Výhody Nevýhody
Výběr ze čtyř parkovacích domů: Holiday, Smart, Comfort a Premium Vysoká cena parkovacích tarifů
Ostrahu zajišťuje kamerový systém Čím levnější tarif, tím větší pěší vzdálenost do odletové haly (až 10 minut)
Asistence dostupná 24/7
Pojištění v ceně
Bez nutnosti tranzitu

Tip pro cestování v hlavní sezóně:

Během letních prázdnin zažívá letiště Václava Havla největší nápor cestujících. Denně jich odbaví desítky tisíc. Nejvíce lidí míří do dovolenkových destinací právě z Terminálu 2. Pražské letiště se navíc po koronavirové krizi potýká s nedostatkem zaměstnanců, proto dorazte na letiště s dostatečným předstihem (evropské lety min. 2,5 h předem, lety mimo Evropu alespoň 3 h předem).

Rezervace parkovacího stání na soukromém parkovišti u letiště

Výhody Nevýhody
Velký výběr parkovišť v dobré dojezdové vzdálenosti Nutnost tranzitu
Levné parkovací tarify Ne všechna soukromá parkoviště nabízejí krytá stání
Nepřetržitá ostraha a monitorování kamerovým systémem Někteří provozovatelé nejsou pojištění
Pojištění v ceně (dle podmínek konkrétního provozovatele)
Rychlý tranzit na letiště zdarma
Možnost dokoupení zajímavých doplňkových služeb (mytí, revize a opravy vozu atd.)

 

Nutnost tranzitu je v některých případech jen zdánlivou nevýhodou. Soukromá parkoviště se nachází třeba jen 2 km od odletové haly. Při takové vzdálenosti trvá celý přesun včetně naložení a vyložení zavazadel pár minut. Tento čas je přitom srovnatelný s pěším přesunem z nejlevnějšího parkovacího domu na letišti. Nicméně ceny parkovacích tarifů jsou diametrálně odlišné. 8 dní na soukromém parkovišti vás i během hlavní sezóny vyjde na pár stovek korun. Zapeklitý může být jen výběr spolehlivého provozovatele. Pomůžou vám osobní reference přátel a rodiny nebo veřejné diskuze a recenze na internetu.

Dlouhodobé stání na neplaceném parkovišti

Výhody Nevýhody
Parkovné je zdarma Tato parkoviště nejsou často monitorována kamerovým systémem
Velký výběr míst, kde lze parkovat i několik dní bez poplatků Bez pojištění
Možnost bezplatného krytého stání Nutnost přepravy na letiště s MHD (v některých případech cesta trvá i více než 20 minut)

 

Neplacená místa najdete v různých částech Prahy. Dlouhodobě nejoblíbenější je obchodní dům Šestka, který se nachází kousek od letiště a nabízí stovky parkovacích míst. Jenže vaše auto bude několik dní vydáno napospas svému osudu. při dlouhodobém stání může odstavený vůz přilákat pozornost zlodějů nebo vandalů. Zasáhnout může také vyšší moc ve formě silné bouřky nebo do vás může někdo narazit. Tato situace není vůbec neobvyklá. Pokud vám auto poškodí před obchodním domem, musíte si vyžádat videozáznamy. Těchto obav a případných peripetií se můžete úplně vyvarovat, pokud auto odstavíte na parkovišti s ostrahou a adekvátním pojištěním.

Snaha ušetřit za každou cenu se vám může škaredě vymstít

Hlavní město má parkovací místo pro dlouhodobé stání pro každého bez ohledu na cenové či jiné požadavky. Levně zaparkujete i během hlavní sezóny. Místa se najdou i pro ty z vás, kteří nechcete za parkovné vydat ani korunu. Do které skupiny patříte vy? Platíte třeba i vyšší částky hlavně, když máte po celou dobu dovolené klid?

Nebo vám nevadí trocha adrenalinu a pravidelně parkujete zdarma?

Podělte se s námi o vaše zkušenosti, tipy a triky.

Pavla Snášelová