Parkoviště u letiště v Praze – tipy a triky, jak parkovat co nejlevněji

Parkoviště u letiště v Praze – tipy a triky, jak parkovat co nejlevněji

Levná parkoviště u letiště https://1parking.cz najdete bez problému i v hlavním městě. Navíc existuje hned několik způsobů, jak na parkovném ušetřit. Můžete vsadit na jistotu, nebo trochu riskovat a parkovat na ověřených místech úplně zdarma. Každá varianta má plusy a mínusy. Přečtěte si, jaké jsou vaše možnosti, a vyberte si tu, která vám bude vyhovovat nejlépe.

Parkoviště u letiště s ostrahou je sázka na jistotu

Soukromá parkoviště, která jsou ve skvělé dojezdové vzdálenosti, nejsou zdarma. Za stání se zde samozřejmě platí, ale ceny jsou i díky velké konkurenci více než přívětivé. Za týden se vejdete pod 1000 Kč i v době hlavní sezóny. Cenu můžete snížit ještě o nějaké to procento níže. Stačí sledovat stránky vybrané společnosti a číhat na akční nabídky a aktuální promo kódy.

Jaký je rozdíl mezi parkováním u letiště a přímo na něm?

Hlavní rozdíl je v komfortu a ceně parkovného. Zaparkovat přímo na letištním parkovišti je tou nejpohodlnější a nejrychlejší variantou. Máte možnost zastřešeného parkování a k odletové hale si v pohodě dojdete i s kufrem pěšky. Tento komfort ale něco stojí. Čím blíže je parkovací dům k terminálu, tím vyšší je parkovací taxa. Nejlevnější parkovací dům se nachází zhruba 10 minut cesty k odletové hale.

Soukromá parkoviště v okolí letiště jsou zpravidla nezastřešená, ale někteří provozovatele mají k dispozici i zastřešená stání. Taxy jsou nižší i o pár stovek korun ve srovnání s parkováním přímo na letišti. Musíte ale počítat s tranzitem. Většinou jste za pár minut před terminálem. Službu nabízí řada provozovatelů zdarma.

Sami si musíte rozhodnout, zda si k terminálu uděláte 10 minutovou procházku, nebo za stejný čas dojedete pohodlnou dodávkou. Provozovatelé obvykle nabízí i dětské autosedačky, pokud jedete s vaší ratolestí.

Dbejte na dostatečnou časovou rezervu

Máte rezervaci a provozovatel vás ujistil, že tranzit vás k terminálu přepraví okamžitě bez čekání. I přesto se raději vydejte na cestu s malým předstihem. Nezapomeňte, že kromě běžných kontrol vás na letišti čeká i kontrola PCR testů a certifikátů dokládajících očkování.

Jak parkovat zcela zdarma. Jde to vůbec?

Nehodláte zaplatit ani korunu? Nemusíte. V okolí letiště najdete hned několik míst, kde můžete parkovat několik dní v kuse a nikomu to vadit nebude. Jaká jsou nejoblíbenější neplacená parkovací místa?

  • Obchodní centrum Šestka – zde najdete více než 1000 parkovacích míst. Obrovské parkoviště není nikdy plné, takže nemusíte mít strach, že byste nenašli volné místo. Nikomu nebude řešit, že zrovna vaše auto na parkovišti stojí už několik dní. Na letiště se dopravíte autobusovou linkou číslo 191.
  • Neplacené parkoviště u zastávky Terminál 3 – zde najdete 22 míst, ale na nezpevněném parkovišti. Musíte také počítat s tím, že nenajdete volné místo.
  • Zastávka Na Padesátníku – další malé parkoviště, které nabízí parkování zdarma pro 13 aut.
  • Ulice Navigátorů – opět se jedná o velké parkoviště, které má více než 1000 parkovacích míst. Volné stání najdete v jakoukoliv denní dobu.

Parkování zdarma není bez rizika. Vaše auto nikdo nehlídá. Po pár dnech bude na vašem autě poznat, že zde parkuje již několik dní. V Praze se kradou auta nejvíce z celé republiky. Ušetříte sice pár stovek, ale po celou dobu vaší cesty budete přemýšlet, zda je auto v pořádku. Profesionální parkoviště sice nejsou zdarma, ale riziko poškození, nebo odcizení vozu či jeho vykradení je minimální. Navíc se provozovatel kryje pojištěním i proti přírodním živlům.

Nechcete během své cesty myslet na auto? Zaparkujte na parkovišti s ostrahou

Pokud zaparkujete na neplaceném stání, budete se po celou dobu vaší dovolené v myšlenkách vracet k vašemu autu.

Během vaší nepřítomnosti se může stát cokoliv. V případě, že vám auto poničí kroupy na placeném parkovišti, máte garanci, že vám škodu proplatí pojišťovna.

Vyzkoušeli jste některé z parkovacích míst zdarma ze seznamu, nebo raději vždy dáváte přednost soukromým provozovatelům? 

Souhlasíte s tvrzením, že je parkování v Praze rizikové, nebo byste parkování zdarma naopak doporučili?

Pavla Snášelová