Parkování na letišti Ruzyně. Parkujte bezpečně, přímo v areálu i mimo areál

Parkování na letišti Ruzyně. Parkujte bezpečně, přímo v areálu i mimo areál

Parkování na letišti Ruzyně je vybaveno skutečně velkým počtem parkovacích míst. Přímo v areálu se parkování dělí na konkrétní sektory – podle doby stání a cenové relace. Všechny sektory jsou pečlivě hlídány, aby nedošlo k případným ztrátám či odcizení vozů. Letištní parkoviště navíc poskytuje i řadu doplňkových služeb za poplatek, zahrnujících mimo jiné i mytí vozu. 

Krátkodobé nebo dlouhodobé stání. Vše parkování na letišti Ruzyně umožňuje

Ruzyňské letiště poskytuje parkování všem cestovatelům. Zda pro své vozidlo hledáte místo na kratší nebo delší dobu – letištní parkoviště je na to uzpůsobeno. Podrobnější informace o jednotlivých parkovacích sektorech naleznete na internetu. Z pohodlí domova si před svou cestou jednoduše zjistíte, jaký typ potřebujete a kolik bude výsledná cena. Tři základní typy stání jsou:

 • Minutové 
 • Hodinové 
 • Denní 

Ruzyňské letiště přijme i autobusy a taxikáře

Přestože lidé mnohdy využívají vlastních automobilů, pražské letiště má parkoviště zřízeno i pro ostatní, např. autobusy. Ty mohou parkovat na speciálně určených plochách, aby se předešlo případné kolizi. Řidiči taxislužby většinou využívají sektor minutového stání. Pokud ovšem cestujete taxíkem, buďte obezřetní. Taxikáři používají letištní parkoviště i vícekrát denně, a proto se nevyhnou poplatkům. Ty mohou následně být účtovány přímo vám.

Letištní mytí vozů, nabíjení elektromobilů nebo salonky

Parkování na ruzyňském letišti je bezpečné a spolehlivé, a poskytuje i jisté výhody. Rozhodnete-li se pro dlouhodobé parkování, o vaše vozidlo bude více než náležitě postaráno. Je možné si vybrat z následujících služeb:

 • Kompletní mytí vozidla
 • Nabíjení elektromobilů v rychlonabíjecí stanici
 • Salonky pro pohodlí cestujících

Pokud cestujete často, využijte slevy na parkovném

Patříte-li mezi vysoce frekventované cestovatele, ruzyňské letiště na vás myslí. Využít můžete dva typy slevových karet, které vaši cenu výrazně sníží. 

 • Hodnotová/předplacená pro nižší cenu
 • Abonentní pro neomezené parkování

Přesto platí, že ceny za parkování na oficiálním parkovišti přímo v areálu letiště, jsou opravdu vysoké. Někdy se mohou  vyrovnat cenám za akční letenky.

Chcete platit méně? Poohlédněte se dále od letiště 

Čím dále od letiště, tím nižší cena. Ani tady toto obecné pravidlo neztrácí na platnosti. Přestože jsou ceny parkovného v areálu letiště relativně přijatelné, jsou i jiné možnosti. Chcete-li ušetřit, existuje řada parkovacích společností sídlících ve vzdálenější lokaci. Nemusíte mít strach. Ttyto tzv. neoficiální společnosti jsou naskkrze spolehlivé. Hlídání vozů i případný transfer na letiště jsou jedny ze základních služeb. Řekněme si, co vše máte u těchto společností garantováno:

 • Ostraha vozidel 24/7
 • Nejnižší možné ceny
 • Přímý transfer na/z letiště
 • Doplňkové služby – balení zavazadel, autoservis

Vyhněte se zbytečným pokutám. Nestůjte na ulici

Parkujte výhradně na místech vyhrazených k tomuto účelu – v opačném případě riskujete pokutu či odcizení vozu. Nechat auto na pár minut u krámu nebo jej zde odložit na několik dnů jsou dvě zcela rozdílné věci. V druhém případě riskujete řadu nepříjemností. Při troše štěstí si odnesete peněžní pokutu za špatné parkování. Mnohdy to ovšem končí poškozením, či dokonce odcizením vozu. Neriskujte. Raději využijte služeb parkovacích společností – jsou spolehlivé, bezpečné a cenově dostupné. Stání na ulici se vám nemusí vždy vyplatit. 

Čeká vás dovolená? Parkujte bezpečně a levně. Letištní parkoviště poskytují řadu parkovacích míst, ze kterých si vyberete. Ty neoficiální navíc mají  přijatelné ceny a i ony samozřejmě nabízejí plný servis 

Pavla Snášelová