Znáte rozdíl mezi kontejnerem a popelnicí?

Znáte rozdíl mezi kontejnerem a popelnicí?

Když český velikán Jára Cimrman prohlašoval, že budoucnost patří aluminiu, patrně se mýlil. Zatím to vypadá, že budoucnost jsou plasty. Alespoň to platí pro mnoho obchodníků a spotřebitelů, kteří do svých životů vkládají více plastů než kdykoli předtím. Jedním z hlavních důvodů, proč plasty zůstávají pevnou součástí skladovacího průmyslu, je to, že nové technologie umožňují, aby byl plast (jak výrobou, tak rozkládáním) ohleduplnější k přírodě.A přitom si zachoval pozitivní vlastnosti, které většina lidí už začala oceňovat a docela si je užívá. Jsou to především lehkost, skladnost a snadná manipulace. Z těchto důvodů se dnes plastový kontejner využívá téměř na všechno, co vás napadne. 

Pod pojmem plastový kontejner si nepředstavujme jen klasickou plastovou popelnici na směsný nebo tříděný odpad. Z angličtiny (container) převzaté slovo označuje libovolně velký box, nejčastěji ve tvaru kvádru. Do něho se pak vkládá libovolný obsah za účelem zdaleka se neomezujícím jen zbavení se nepotřebných věcí. Oblíbené plastové krabičky na svačiny jsou vlastně takové kontejnerky. 

Možnosti použití namátkově

Většina restaurací a komerčních kuchyní dbá na to, aby jejich pracovní prostory byly čisté. Přechodem na plast lze nejen udržet zboží podléhající rychlé zkáze a zboží vyžadující suché prostředí v bezpečí před přírodními živly, ale také zajistit, že se nádoba, ve které jsou uloženy, neznehodnotí a nerozloží. Jedna společnost testovala olivový olej pro kuchyňské použití po dobu dvou let. Po roce a půl skladování způsobila vlhkost z kuchyně chemický proces v plechovkách, ve kterých byl olej skladován, což způsobilo změnu chuti. Olej, který byl skladován v plastových nádobách, si zachoval čerstvou chuť (v něm namočený chléb chutnal skvěle) po celý dvouletý testovací cyklus. Tedy přesně tak dlouho, jak měl podle záruky vydržet čerstvý.

Podniky s výrobními halami si zase zvykly na přechovávání nářadí pro své zaměstnance v plastových boxech. Najednou je všude více místa a díky průhlednosti je každému zřejmější, co se kde nachází. Zahrádkáři využívají různé typy kontejnerů a přepravek pro svoji úrodu. Na balkonech budov se vybrané plodiny v plastových kontejnerech dokonce pěstují. 

Ať už provozujete firmu nebo domácnost, vaše papírování bude mít tendenci se časem hromadit. Získání velkého plastového koše, který je stohovatelný a lze jej zakrýt, může znamenat velký přínos pokud jde o správu dalšího papírování, které aktuálně není potřeba, ale přesto se nesmí vyhodit. 

S velkými skříněmi se definitivně rozlučte

V některých ch zemích  majitelé domů uchovávají své mimosezónní oblečení v krytých plastových nádobách, které lze stohovat. Proslulé je tím Japonsko, kterému závidíme absenci velkých kusů nábytku, jako jsou neskladné skříně. Bez nich dostává bydlení úplně jinou dimenzi , snadněji se mění vzhled pokoje, o jednoduchosti případného stěhování ani nemluvě. Když přejde léto, Japonci svléknou své letní oblečení a nahradí ho zimním a jarním oblečením. Konečným výsledkem je bezpečný, čistý systém, který chrání oblečení před vlhkostí, škůdci a účinky teplotních změn, dokud nejsou připraveny k použití. I když ve svém domě máte k dispozici více úložného prostoru, tento typ úložného systému pro spotřebitele vynikající volbou.

Směr už je dávno dán

Plastové kontejnery jsou dnes jedním z nejspolehlivějších prostředků pro skladování, třídění a přepravu předmětů, které vlastníte nebo vytvoříte. Využití jejich schopností ve vaší domácnosti nebo firmě by vám mělo ušetřit čas a peníze. A za ošklivé je už dávno nikdo nepovažuje. 

Líbí se vám plastové předměty? Jaké používáte ve své domácnosti, popřípadě v zaměstnání? 

Pavla Snášelová