Trvalé odstranění chloupků doma

Trvalé odstranění chloupků doma

Chloupky dnes nejsou v módě, proto snad každý touží po trvalém odstranění chloupků. Doma to již zkoušel jistě každý. Výsledky domácího holení jsou ale velmi různé, různě trvanlivé a mají také různě závažné následky.

 

Trvalé odstranění chloupků doma v historickém kontextu

  • Ve starověkém Egyptě bylo odstraňování chloupků velmi populární. Chloupků se zbavovala obě pohlaví s použitím pro nás docela úsměvných prostředků. Třeba pazourkové břitvy nebo pinzety vyrobené ze škeblí. Někteří si dokonce drhli ochlupenou kůži pemzou z vyvřelých hornin.
  • Lehké děvy ve starém Řecku si zase například odstraňovaly ochlupení pomocí horkého popela nebo si je opalovaly pomocí lampy.
  • Naopak dámy z Říma bojovaly s chloupky o něco sofistikovaněji. Používaly pinzety a nebo vosky s pryskyřicí.
  • Za vlády královny Alžběty I. se proti chloupkům vedla doslova bitva. Odstraňovaly se ale jen na obličeji – obočí a část vlasů, aby vyniklo co nejvyšší čelo. Zbytek těla si však nechávali chlupatý. Tehdejší moderní metody používaly olej vylisovaný z vlašských oříšků.
  • V šestnáctém století byla depilace doslova bojem o zdraví – používalo se totiž například pálené vápno.
  • Na přelomu 18. a 19. století přispěla k úspěšnému odstranění ochlupení jedna významná francouzská novinka – vynález holicího strojku.

 

Žiletka jako revoluce

Významně také promluvila první žiletka, která spatřila světlo světa na evropském kontinentu v osmnáctém století. Od této doby byl chloupkům vyhlášen boj na život a na smrt, který trvá dodnes. V 70. letech (období hippies) a také ještě v 80. letech se vyskytoval naopak názor, že ochlupení je přirozené, že jde o svobodu a nevázanost. Tyto trendy se občas objevují i dnes, ale, ruku na srdce, málokomu se to opravdu zamlouvá.

 

Babské rady – domácí holení

Jaká je móda a tradice péče o ochlupení napříč kontinenty? Kde se dámy holí, kde si ochlupení raději upravují a kde vládnou zcela zarostlé klíny? Každý kontinent má na ochlupení tak trochu jiný pohled

 

Depilace versus epilace

  • K depilaci patří odstraňování chloupků pomocí krémů, vosků nebo žiletek. Je to ovšem odstranění s nejkratší trvanlivostí, protože odstraňuje pouze chloupek bez kořínku.
  • Pomocí epilace odstraňujeme ochlupení a zároveň také ničíme jeho kořínek. Tak zaručíme výrazně delší rozestupy mezi potřebou dalšího zákroku.

 

Depilace pomocí domácích zdrojů

Nejčastěji využívaným domácím způsobem depilace ze skupiny „co dům dal“ je cukrová pasta – jednoduchý a levný způsob, který je však bolestivý a nepříjemný.

 

Doma a přesto skoro profesionálně

Ano, doma si dnes ženy i muži dokážou nechtěné chloupky odstranit svépomocí. A skoro profesionálně. Používáme krémy, vosky, trhací strojky i domácí malé laserové depilační přístroje. Vše ale zabírá spoustu času a také peněz. A chloupky nedají pokoj…

 

Profesionálové dokážou zázraky!

O tom není pochyb. Řeč je o odbornících, kteří vám zaručí úplnou depilaci pomocí laseru. A ta je při splnění všech potřebných návštěv kliniky opravdu trvalá. Pokud totiž toužíte mít od chloupků celoživotně „klid“, doporučujeme návštěvu renomované kliniky estetické medicíny. Tam totiž disponují těmi nejmodernějšími přístroji, které jsou bezpečné a po několika návštěvách jsou chloupky prostě definitivně pryč.

 

Trans gender depilace

O tom, že depilace v kosmetickém salonu může způsobit docela velké faux pas, se přesvědčila transgender aktivistka z kanadského Vancouveru. Kosmetičky jí totiž odmítly aplikovat brazilskou depilaci, protože měla mužské genitálie.

A jakou metodu odstraňování chloupků preferujete vy? Jak jste začínali a co považujete dnes za nejlepší metodu? Ovlivňuje váš pohled na ochlupení móda, nebo si celý život „jedete to svoje“? Těšíme se na „chlupatou“ diskuzi ve vašich komentářích!

Pavla Snášelová