Transplantace vlasů do koutů u žen dodá účesu znovu přirozený vzhled a objem. Trvalé řešení bez jizev.

Transplantace vlasů do koutů u žen dodá účesu znovu přirozený vzhled a objem. Trvalé řešení bez jizev.

Transplantace vlasů do koutů u žen je možností, jak opět získat husté vlasy. Nejen muži jsou postiženi ztrátou a vypadáváním vlasů. Dost často to má negativní vliv na celkový psychický stav jedince. V současnosti je transplantace vlasů běžně prováděným zákrokem s vynikajícími a trvalými výsledky.

 

5 hlavních důvodů, proč i ženy může trápit úbytek vlasů

Faktorů, které ovlivní vypadávání vlasů, je mnoho. Obvykle jsou vzájemně provázány; proto je dobré najít komplexní řešení. Mezi nejčastější příčiny nadměrného vypadávání se řadí:

  • Genetika a hormonální změny
  • Těhotenství a porod
  • Vysoká míra stresu nebo prodělaná operace
  • Problémy se štítnou žlázou, kožní onemocnění
  • Nezdravý životní styl a stravování

 

Jak vznikají tzv. kouty?

Jako kouty se označuje část hlavy v oblasti spánku. Patrnější jsou u mužské části populace, ženy mají tuto část obvykle pokrytou vlasy. Bohužel někdy dojde k jejich vypadávání právě na těchto místech, kde se řídnutí vlasů objeví jako první. Padání vlasů je normální jev. Pokud se ovšem stane, že vlasy začnou vypadávat ve velkém množství, nastal někde problém a je dobré vyhledat odborníka. Specialista provede potřebná vyšetření a na základě toho doporučí vhodný postup léčby.

 

Vypadávání vlasů negativně ovlivňuje psychiku

Je očividné, že ztráta vlasů má velký dopad na psychiku postižené osoby. Markantní vliv má na ženské vnímání sama sebe. Žena ztrácí sebevědomí, ženskost a z toho mohou pramenit další psychické obtíže. Bohaté vlasy vidíme kolem sebe skoro všude – v médiích, v magazínech a na internetu, takže vizuální tlak je též velmi patrný. Pomocí různých účesů se ženy navzájem odlišují a dá se říci, i mírně trumfují. Pokud tedy začnou o své vlasy přicházet, dostaví se frustrace a skličující pocity.

 

Řešením může být transplantace vlasů do koutů. U žen zvláště

  • Bezbolestným a šetrným řešením vypadávání vlasů, a s tím spojených psychických problémů, může být vlasová transplantace. Ženy se nemusí bát, že by v důsledku operace přišly o všechny vlasy. Štěpy vyžadují zkrácení pouze nepatrné části vlasů.
  • V dnešní době se používají ty nejmodernější metody pro transplantaci vlasů. Mezi nejpoužívanější patří FUE nebo DHI metoda. Obě dvě pracují s precizními přístroji a zákrok je velmi rychlý. Rekonvalescence vyžaduje též krátkou dobu a během týdne je pokožka na hlavě zahojena. Tato operace tedy neznamená žádné zdlouhavé hojení a omezení pro běžný život pacienta.

 

Změna stravy nebo potravinové doplňky?

  • Před transplantací se nejprve doporučuje podstoupit trichologické vyšetření, které diagnostikuje stav vlasů a pokožky na hlavě. Na základě toho je pak možné vybrat nejoptimálnější řešení a metodu operace pro postiženou osobu.
  • Potravinové doplňky garantující zvětšení objemu a zastavení vypadávání vlasů jsou ve většině případů pouze placebo a vyhozené peníze. Změna stravovacích návyků a životního stylu ovšem v některých případech pomoci může. Minimálně uděláte něco pro své zdraví. I pokud dojde k absolvování transplantace vlasů, změna jídelníčku a vhodná kosmetika pomůže lepší regeneraci a uchycení nových vlasů. Budete se cítit lépe a zvýšíte tím úspěšnost zákroku.

 

Lékařská věda pokračuje stále dopředu. Odborníci testují úspěšnost v klonování vlasových kořínků nebo léčbu vypadávání vlasů pomocí kmenových buněk. Je tedy pravděpodobné, že se do budoucna dočkáme i jiné metody, jak získat zpátky husté vlasy, než je jejich transplantace.

Líbí se vám představa, že byste měli opět krásné vlasy pomocí transplantace? Napište nám do komentáře, co si doopravdy myslíte o tomto estetickém zákroku, budeme rádi za váš názor.

Pavla Snášelová