Chci odstranit tetování. Co mám udělat a kolik zaplatím?

Chci odstranit tetování. Co mám udělat a kolik zaplatím?

Jméno bývalého milého, pavouk na krku nebo blednoucí ještěrka na kotníku … Nechali jste si před pár lety vytetovat obrázek, symbol nebo slova, která pozbyly své platnosti, atraktivitě, kvalitě či váš výtvor neodpovídá vašemu zaměstnání ? Nebo jde zkrátka jen o rozhodnutí, že je na čase změnit životní image? Ať už chcete odstranit tetování z jakéhokoliv důvodu, poradíme vám, co bude potřeba udělat a jak moc hluboko do peněženky budete muset sáhnout.

 

Co mám pro to udělat?

  • Poptejte více klinik a salonů, kde odstranění tetování nabízejí
  • Následně tam zašlete fotku tetování s přiloženým pravítkem, aby bylo vidět, jak je dílo velké, uveďte stáří tetování a jestliže to víte i údaj, kdo a kde vám jej vyrobil.
  • Odpovědí by mělo být pozvání do salonu či kliniky většinou zdarma na konzultaci, či přímá cenová nabídka.
  • Při první návštěvě lékař zhodnotí stav, nabídne postup, sdělí počet dalších návštěv a cenu.
  • Dostanete informaci jak bude probíhat zotavování.
  • Nebojte se na všechno se zeptat!

Na trhu jsou desítky center a zařízení, která vám s odstraněním tetování poradí a pomůžou. Níže přinášíme přehled cen za jednotlivé úkony

 

1 nebo 5 návštěv? Kolikrát budu muset přijít, než “to zmizí”?

Pokud jste se nechali tetovat v profesionálním tetovacím salonu, budete muset dorazit na proces postupného odstraňování zhruba 5x. Tetování, která jste si udělali sami, nebo jsou amatérská vyžadují asi 1 až 3 ošetření. Jednotlivé zákroky musí mít odstup 4 až 8 týdnů. Záleží samozřejmě také na typu laseru. Ty nejkvalitnější slibují odstranění dokonce po 2 návštěvách!

 

Místo hada sokol. Není odstranění jako odstranění

Tetování není nutné jen odstranit. Můžeme jej kupříkladu jen nechat předělat. Velkou slávu a svůj vlastní televizní pořad mají mladíci z Británie, kteří si říkají Tatoo fixers, kteří z nešťastníkova tetování vytvoří nový „cool“ motiv. Jejich show můžeme sledovat i v české televizní programové nabídce.

A nezůstávejme jen za hranicemi. Tuto službu čím dál častěji vyhledávají lidé i u nás v České republice.

Například modelka Agáta Prachařová nosí na těle tetování hned několik. Její pravou ruku zdobí to nejvýraznější. Původně zde měla jiné tetování, které svým umem předělal známý český tatér Jakub Zítka. Tetováním se pyšní i další slavné Češky.

 

Jak zákrok probíhá

Vraťme se ale k našemu požadovanému trvalému odstranění nevhodné ozdoby kůže. Za poslední desetiletí se nabídka dostupných technických řešení na odstranění tetování velmi změnila. Dnes je nejčastějším způsobem účinný laser.Vlastní odstranění tetování je velmi rychlé a prakticky bezbolestné. Na začátku zákroku si klient nasadí speciální brýle, které chrání zrak před laserovými paprsky. Následně potom lékař ošetřuje a působí laserovou hlavicí na tetovanou oblast. Celý proces nezabere více než pár minut.

 

Po odstranění tetování

Chvíli po ošetření může být oblast, ze které bylo odstraněno tetování zarudlá a citlivá. Nejspíše dostanete doporučení natírat místo zákroku krémem. V každém případě bude ale nutné nevystavovat ošetřené místo sluníčku, a když, tak pouze s krémem s vysokým UV faktorem.

 

Srovnání cen odstranění tetování v Praze

Vyrazit do hlavního města nebo raději zajít do salonu či na kliniku jinde v kraji? Zjistili jsme pro vás, jak je to s cenami a rozsahem. Na klinice v Praze zaplatíte za odstranění menšího tetování (pod 10 cm²) od 1000 do 2500 Kč.Tetování středního rozsahu (10 – 20 cm²) vás na klinice přijde zhruba na 1600 až 3000 Kč a ještě větší rozsah může přijít na 2700 až 6000 Kč, i více. V salonech si často cenu počítají přímo od centimetrů čtverečních a liší se také podle počtu návštěv.

A jaké jsou vaše zkušenosti? Nechali byste si udělat tetování či ho už máte? Nebojíte se, že vám jednou může začít vadit?

Pavla Snášelová