Pudrové obočí jako letní hit!
Pudrové obočí patří mezi zákroky permanentního make-upu a jejich aplikaci v profesionálním testovacím salonu lze získat dlouhodobě upravený vzhled obličeje. A samozřejmě existují i další způsoby permanentního make-upu, kterými může zkušený tatér zkrášlit ženskou tvář. Patří mezi něí například oční linky, kontury rtů, nebo jejich vybarvení pomoci speciálních tetovacích barev.
Pudrové obočí – dokonalý vzhled, co vydrží!
Tato moderní specialita kvalifikovaných umělců v oboru tetování dokáže spravit nedokonalý vzhled obočí, zlepšuje jeho tvar a zvládne také srovnat asymetrie mezi jednotlivým obočím. Velkou výhodou této metody je přirozený vystínovaný vzhled s jemnými konturami.
Zákroku se není třeba obávat
Nejprve je dobré aplikovat znecitlivující krém nebo sérum, aby byl zákrok co nejméně nepříjemný a v podstatě bezbolestný. Poté je klientce nanesen barevný pigment. Ten je pečlivě vybírán přímo na míru podle jejího přirozeného vzhledu a samozřejmě také podle zvoleného cíleného výsledku. Důraz je kladen na dokonalý tvar budoucího obočí, který předem společně vybere umělec s klientkou. Po aplikaci pigmentu následuje práce s tetovací jehlou, jejímž prostřednictvím se dostává pigment pomoci jemných mikrovpichů do kůže. Vzniká tak velké množství drobných teček, které ve výsledku tvoří pudrový vzhled, jenž na klientce vypadá, jakoby si právě obočí dokreslila tužkou a vystínovala pomocí očních stínů.
Permanentní make-up v historických pramenech
Jisté prameny uvádějí, že tetování obličeje podstupovaly ženy již ve starověkém Egyptě. První opravdová permanentní kosmetika byla aplikována na začátku 20. století (přesněji v roce 1902) oblíbeným londýnským umělcem v oboru tetování. Jejím výsledkem bylo celoroční „zdravíčko“, čili zvýraznění lícních kostí, které se při běžném líčení provádí pomocí pudru, nebo barevných stínů.
Ani permanentní make-up však nevydrží věčně. Vše záleží na typu tetovací barvy, hloubce vpichu, věku nebo zdraví kůže klienta. Svoji roli samozřejmě hraje i pobyt na slunci a běžné líčení. Tento typ trvanlivého líčení je tedy třeba si jednou za čas nechat opravit nebo zvýraznit.
Permanentní make-up dnes neřeší pouze trvanlivé líčení, ale napravuje také kosmetické vady jako jizvy, ztrátu pigmentace kůže nebo bradavek.
Krása až za hrob?
Dnes si můžeme oddechnout, pečující kosmetika se vydává přírodní cestou, dekorativní kosmetika se přírodou inspiruje a umělci pro svůj permanentní make-up využívají pečlivě hlídaný obsah tetovacích barev oproti minulosti. Toto se však nedá říci o dobách minulých v dávné historii, kdy si ženy svoje líčidla musely vyrábět pouze z dostupných přírodních surovin, které nebyly vždy úplně bezpečné.
Make-up, co vydrží!
Permanentní make-up si v dnešní uspěchané době vybírá čím dál více žen. Díky němu tak nemusí trávit dlouhý čas každodenním líčením a mohou být dokonale upravené ve kteroukoliv denní i noční dobu a to i ve vodě, které permanentní make-up samozřejmě úspěšně odolává.
Můžu i já?
Pokud stále váháte, nebo byste se rádi zeptali odbornice na slovo vzaté ohledně trvanlivého make-up, našli jste to správné místo. Na webu, který nabízí přirozený a trvanlivý make-up, se vás velmi rádi ujmou a zodpoví všechny důležité dotazy.
A co vy, drahé dámy, nosíte na některé části své tváře permanentní linku nebo úpravu od profesionála, který se trvanlivému make-upu věnuje? Nebo považujete tetování a vpichy jehel stále za něco tajemného? Jste si jisty že byste spolehivě rozrznaly klasický make-up od toho z tetovacího salonu? Dáte se s námi do řeči?