Klinika plastické chirurgie vám může pomoci od depresí. Proč a kde navštívit odborníky na krásu

Klinika plastické chirurgie vám může pomoci od depresí. Proč a kde navštívit odborníky na krásu

Pro mnoho lidí je klinika plastické chirurgie něco jako místo určené pro smetánku a klienty, kteří nevědí, co s penězi. Předsudky stranou! Plastické operace pomáhají lidem daleko více, než si člověk často dokáže představit. Následující řádky se vám pokusí vysvětlit, proč je tento obor neméně důležitý jako jiné lékařské disciplíny a dozvíte se, co vše dnes estetická medicína dokáže. Pokud nejste spokojeni s tím jak vypadáte, ale zůstáváte skeptičtí vůči plastickým operacím, pak čtěte následujíc í řádky.

 

Klinika plastické chirurgie a její účinky na psychiku

Estetická medicína má za cíl nejen zkrášlovat lidskou populaci a řešit zdravotní problémy, ale hlavně má ryze pozitivní dopad na psychický stav pacientů. Některé ženy i muži trpí velmi nízkým sebevědomím a někdo dokonce i depresemi kvůli svému vzhledu. Podstoupením zákroku, kdy je pacient zbaven svého problému, dochází k nabytí ztracené sebejistoty. To vede nejen k úlevě pacienta, ale pozitivně to ovlivní také celkovou atmosféru ve společnosti, kde se dotyčný pohybuje – v práci, v rodině či mezi přáteli a známými.

 

Jaké zákroky kliniky nabízí

Estetická medicína díky moderním technologiím v posledních letech velmi pokročila. S trochou nadsázky by dalo se říci, že téměř nic dnes není nemožné, co se plastických operací týče. Nezáleží na tom, zda chcete jen vyhladit vrásky, nebo změnit vzhled od hlavy až k patě, pokud si vyberete vhodné zařízení, můžete docílit snadno svého vysněného vzhledu.

Některé kliniky se zaměřují vyloženě na jeden konkrétní problém, jako je například úprava poprsí. Většina z nich však nabízí více služeb, umožňují-li to její kapacity, vybavení a personál. Můžete zde tak podstoupit různé druhy zákroků v závislosti na tom, jakou partii potřebujete upravit. Mezi ty nejvyhledávanější operace patří:

  • Zvětšení a modelace prsou (implantáty nebo vlastním tukem)
  • Liposukce a abdominoplastika
  • Facelift
  • Úprava nosu a uší
  • Operace očních víček

 

Zdravotní a estetické hledisko operací

Důvody, které vedou pacienty k návštěvě plastického chirurga, jsou dvojího typu. První a zároveň tou častější pohnutkou je nespokojenost s vlastním vzhledem. Mnoho lidí se například i přes úporné snahy nedokáže zbavit nadbytečných kil, a tak volí nejjednodušší cestu, jak dosáhnout vysněné postavy, a tou je liposukce. Nebo dámy, jež trápí problém s asymetrií prsou, získávají díky plastické chirurgii zpět své sebevědomí.

Druhým důvodem, proč absolvovat zákrok na plastice, je zdravotní hledisko. Pokud pacienta trápí zdravotní potíže, které se dají eliminovat plastickou operací, může zákrok částečně nebo úplně uhradit zdravotní pojišťovna. Vše závisí pouze na posudku lékařů a rozhodnutí dané společnosti. Mezi takové zákroky je možné zařadit:

  • Abdominoplastiku v případě rozestupu břišních svalů po těhotenství
  • Zmenšení extrémně velkých prsou
  • Rekonstrukci prsu po rakovině
  • Operaci převislých víček, která způsobují potíže s viděním
  • Úpravu nosu – když nosní přepážka omezuje dýchání pacienta

 

Kde se koncentrují nejlepší plastičtí chirurgové

Špičkoví odborníci se obvykle nejvíce vyskytují tam, kde jsou nejlepší platové podmínky, velký výběr pracovních příležitostí a bohaté možnosti profesionálního rozvoje. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že takovým místem je Praha, což z ní dělá centrum plastické chirurgie v České republice. Ačkoliv najdeme šikovné lékaře i v jiných městech, právě v Praze je vzhledem k výše uvedeným důvodům jejich koncentrace nejvyšší.

 

To byly důvody, které vedou každoročně stále větší počet pacientů na kliniky plastické chirurgie.Uuž víte, že plastika nemá jen dopad na vzhled, ale rovněž na psychiku pacienta i na atmosféru v jeho okolí. Dočetli jste se, co vše je možné v těchto zařízeních podstoupit a kde najdete ty nejlepší lékaře. Nyní už není důvod omezovat se předsudky, objednejte se na zákrok a buďte spokojeni sami se sebou.

A jak se ke klinikám plastické chirurgie stavíte vy? Patří plně do kařské infrastruktury, nebo si myslíte, že by se bez nich lidstvo obešlo? Tak či onak, bude pro všechny přínosné, když nám svůj názor napíšete do komentářů.

Pavla Snášelová