Jednoduché a efektivní způsoby, jak se zbavit chloupků na zadku

Jednoduché a efektivní způsoby, jak se zbavit chloupků na zadku

Lidské tělo je v podstatě celé pokryto chloupky. Některé jsou jemné a nevýrazné a některé patří k těm více viditelným. Je to pozůstatek dob dávno minulých, kdy mělo ochlupení význam především pro přežití v chladném období. Tento význam měly také chloupky na zadku.

Příčiny a faktory ovlivňující růst chloupků na zadku

Lidské ochlupení by se dalo rozdělit na to, které má dnes pro nás význam a na takové, které tu s námi zůstalo z dob pravěku, ale nemá už pro nás žádný smysl. Do druhé skupiny patří také ochlupení v oblasti konečníku. V pradávných dobách bylo totiž dostatečně husté ochlupení také znakem zdravého jedince. Dnes je mnohdy znakem jedince zanedbaného. Růst chlupů je ovlivněn mnoha faktory. Pokud se jedná o zvýšený růst, pak za tím téměř vždy stojí hormony. Další příčinou může být užívání některých léků nebo prodělaných nemocí.  

Základní hygiena v oblasti konečníku

Základem péče o zadní partie těla je pochopitelně sprcha. Ta by měla ideálně přijít ke slovu po každé velké potřebě. Pokud není možné použít sprchu či bidet, pak skvěle poslouží hygienické vlhčené ubrousky nebo speciální vlhčený toaletní papír. Raději takový, který je bez parfemace, aby nevyvolal nežádoucí alergické reakce.

Domácí prostředky pro odstranění chloupků a jejich rizika

V naší moderní době je naprosto běžné zbavovat se nežádoucích chloupků kdekoliv, kde jsou nám na obtíž. Pokud si holíme nohy, pak jistě většinou vystačíme se žiletkou nebo jinými depilačními metodami. Oblast konečníku nebo hýždí je ale tak trochu jinou kategorií. 

Nejen, že si do těchto míst většinou nevidíme, a tak se může stát holení docela náročným artistickým výkonem, ale také může dojít k poranění, které je zejména u řitního otvoru velmi bolestivé a nebezpečné. Používat depilační vosk nebo cukrovou pastu už jen při představě vyvolává u většiny z nás mrazení po zádech.

Metody profesionálního ošetření

Pokud budete hledat profesionální salon, který nabízí depilace a epilace voskem či cukrovou pastou a požádáte je o ošetření konečníku, pak vás s největší pravděpodobností odmítnou. V podstatě jedinou možností, která je bezpečná, bezbolestná a má dobrý výsledek, je laserová epilace. Stačí několik ošetření a máte navždy od otravných chloupků pokoj.

Péče o hladkou pokožku v oblasti konečníku

Důvod, proč si udržovat si hladkou pokožku v oblasti konečníku, není pouze estetický. Při mnoha činnostech nebo povoláních může dojít ke zvýšenému pocení a tím pádem se do konečníků mohou dostat snadno bakterie. Ty mohou vyvolat celou řadu zdravotních problémů. Jedním z nich jsou například nechvalně známé hemoroidy. Dalším nežádoucím důsledkem nadměrného pocení v této oblasti je zvýšené riziko zápachu.

Sebevědomí a přijetí vlastního těla

Vnímání vlastního těla je pro psychickou pohodu každého z nás velice důležité. S některými záležitostmi se prostě musíme smířit a některé lze změnit. Jestliže člověk malé postavy touží po tom, být dlouhánem, pak zůstane zřejmě jen u té touhy. Žena s nohou č. 42 si asi také nikdy neobuje lodičky č. 36. Je tedy zapotřebí v hlavě si nastavit priority a změnit pouze to, co se změnit dá.

Závěr

Přemýšlíte o tom, proč se v dnešní době stalo trendem zbavovat se chloupků na zadku? Pokud se zeptáte pěti různých lidí, je docela možné, že dostanete pět různých odpovědí. Důvody mohou být estetické, zdravotní, preventivně zdravotní, hygienické. Jednou z možností je také větší atraktivita pro partnera nebo partnerku. 

A jaký důvod by byl zásadní pro vás?

Pavla Snášelová