IPhone SE obal ochrání nejen před pádem, ale i před zvědavými zraky

IPhone SE obal ochrání nejen před pádem, ale i před zvědavými zraky

Na IPhonu SE obal nemůže chybět. Proč? Protože pořizovat si nový IPhone několikrát do roka není úplně ideálním řešením. Nebo prostě proto, že si svůj mobil v pouzdře  jednoduše poznáte. Barevná škála IPhonů je totiž velmi omezená. A kdo by chtěl mít stejně vypadající mobil jako jeho spolužák, kolega nebo nadřízený v práci? Některé obaly toho však nabízejí  i více. Třeba možnost fotit ve vodě. Se speciálním pouzdrem to jde.

IPhonu SE obal nejen sluší, ale i prospívá. 3 Jednoduché a pádné důvody proč se zabývat ochranou vlastního mobilu:

Možná se zdá, že mobil je prostě věc a není potřeba se o něj starat tak důkladně jako třeba o psa nebo rybičku. Ale to není úplně pravda. Proč?

 • IPhone SE je relativně drahý 
 • je křehký. Sice vypadá, že vydrží všechno, ale zkuste ho shodit ze stolu
 • Obsah mobilu – čísla, adresy, odkazy, fotografie atd –   je pro většinu jeho vlastníků  maximálně důležitý. A pokud se pravidelně nesynchronizuje, může být jeho rozbití skutečně nepříjemným problémem 

Jak udržet mobil  co nejdéle v dobrém stavu

Svůj mobil má každý rád. Proto se vyplatí o něj pečovat s láskou a užívat s rozumem. V podstatě existují 3 možnosti ochrany:

 • kryt
 • obal nebo-li pouzdro
 • mobil nikdy nevyndat z krabice

Kryt chrání jen zadní stranu a stěny. Většinou se prodává v mnoha barvách a stylech a je velmi dobré jej kombinovat ještě s ochrannou fólií.

Obal je pouzdro, do kterého se mobil zasouvá nebo rovnou vlepí. Skvělou věcí je skutečnost, že většinou zakrývá displej, takže nikdo na něm neuvidí nic, pokud majitel nebude chtít. 

Obal na mobil je módní doplněk i praktická ochrana:

Nabídka pouzder je veliká. Nabízí se v různých provedeních, materiálech, kvalitě i síle ochrany. 

Knížková, flipová pouzdra 

Tyto obaly jsou elegantní a oblíbené hlavně mezi ženami. Dávají mobilu unikátní výraz a styl. 

 •  Jedná se o krásný módní doplněk, který mobil ochrání ze všech stran. S nalepenou ochrannou fólií nebo tvrzeným sklem je ochrana ještě efektivnější.
 • Majiteli či majitelce poskytují soukromí – díky tomu, že je displej zakryt, nikdo zvědavý nemůže okem monitorovat, kdo všechno volá nebo píše.
 • Někdy se prodávají v kombinaci se silikonovým krytem, který ještě více zlepší bezpečí.
 • Často mívají v sobě i přihrádky na papírky a poznámky, takže mohou posloužit i jako mini diář.

Klasická pouzdra pro IPhone SE a další mobily 

Oblíbená jsou hlavně mezi muži. 

 • Obaly z kůže nebo koženky – jedná se na dotek o velmi příjemné materiály, které vypadají velmi mužně i luxusně.  Mobil se většinou do pouzdra zasouvá. Jsou však i varianty, kdy se odklápí vrchní nebo boční strana. 
 • Pouzdra na opasek – existuje mnoho možností, kdy muž potřebuje mít obě ruce volné a přitom mít mobil při ruce. Umístění na opasek se pak víc než hodí.

Pouzdra a obaly pro speciální příležitosti

Focení v moři nebo navigace při výletu na motorkách a na kolech, když počasí zrovna nepřeje. To vše zvládne IPhone SE i jakýkoliv jiný mobil, když má to správné pouzdro. 

 • Voděodolné obaly – zvládnou všechno. V těchto pouzdrech máte jistotu, že můžete mít svůj mobil po ruce i při koupání a že jej neutopíte. Popřípadě si jej můžete zavěsit na krk a směle projít deštným pralesem. 
 • Obaly s držáky na kolo nebo motorku – jdou jednoduše připevnit na dopravní prostředek a pak už se o nic nestarat, protože o trasu se postará váš IPhone. Většinou jsou i voděodolné, takže nečekaná přeháňka nebo deštivé počasí mobilu neuškodí. 
 • Sportovní pouzdra – jsou barevná, odolná a nevadí na těle. Mohou se dát na ruku, zápěstí nebo kolem pasu a v klidu s nimi zaběhnout svůj životní závod.

Obal na mobil je velmi praktickou záležitostí, která dokáže prodloužit věk vašeho IPhonu SE i ukázat na styl majitele. A co vy? Kolik jste za svůj život už utopili nebo rozbili mobilů?  

 

Pavla Snášelová