Tvorba webových stránek aneb investice, která nezklame

Tvorba webových stránek aneb investice, která nezklame

Současný svět se nese ve znamení internetu a bleskového přenosu dat a informací. Pokud coby podnikatel či firma nedokážete rychle zaujmout, automaticky přicházíte o zákazníky. A to je to hlavní, proč se v současnosti stala tvorba webových stránek základem úspěšného podnikání.

 

Prezentujte se světu

Webové stránky slouží nejen jako místo, kde mohou zákazníci zjistit potřebné informace o vás nebo vaší firmě, ale rovněž i jako vaše virtuální vizitka. O vizitku se musí jednat vskutku zajímavou, protože lidé mají tendenci rozhodovat se na základě prvních vteřin od návštěvy daného webu. Tento krátký čas může z náhodného návštěvníka vašich stránek učinit budoucího spokojeného zákazníka. Dalšími výhodami vlastních webových stránek jsou:

 • blesková komunikace se zákazníky
 • váš business lze nalézt na internetových vyhledávačích
 • zvýšení hodnověrnosti
 • nejste limitováni otevírací dobou

 

První dojem jako základ úspěchu

 • Nejspolehlivější zárukou pozitivního prvního dojmu je vysoká kvalita textu a designu, který na svém webu prezentujete. Text by měl působit srozumitelně a jasně. Pro komunikaci zvolte vstřícný, a zároveň nevtíravý tón. Vyvarujte se zbytečně dlouhých textů a gramatických chyb.
 • Vizuální stránka je pro úspěch webových stránek neméně důležitá. Na zákazníky nejlépe působí přehledné, nepřeplácané a profesionálně navržené stránky.  Nebojte se hledat inspiraci u ostatních, pamatujte ovšem, že design vašeho webu musí být pro návštěvníka jedinečný a snadno zapamatovatelný.
 • Jedná se rovněž  o cestu, jak předhonit konkurenci. Jste-li majitelem precizně vyhlížejících internetových stránek, disponujete mnohonásobně vyšší šancí, že se zákazník rozhodne využít právě vašich služeb.

 

Jak si pořídit webové stránky?

Již víme, k čemu se vlastní web hodí a kterými základními pravidly se při jejich tvorbě řídit, ale jak se k webu vlastně dostat?

Využijte služeb firem a freelancerů

 • První řešení je prosté – můžete využít služeb jedné z mnoha firem a freelancerů, kteří se webdesignu věnují. Měli byste tak získat jistotu, že konečný produkt, v tomto případě váš web, bude mít profesionální podobu. 
 • K tvorbě webu se přímo váže i jeho správa. Správou lze také pověřit některou ze specializovaných firem. 
 • Nutno však podotknout, že celý proces tvorby a správy stránek není zadarmo a náklady se mohou pohybovat v řádech desítek až stovek tisíc korun.

Vytvořte si webové stránky sami

Máte-li kuráž, můžete si stránky vytvořit sami. Tato alternativa sice nespolkne tolik financí jako placený webdesign, avšak co ušetříte na penězích, zaplatíte svým časem. Toto řešení je vhodné zejména pro menší firmy a jedince, kteří na svém webu nevyžadují složité a atypické prvky.

Jak při vytváření webových stránek postupovat

 • Tvorba webu začíná výběrem domény neboli adresy vašich stránek. Lze si samozřejmě zaregistrovat pouze ty domény, které dosud nikdo nepoužívá. 
 • Dalším krokem v cestě za vlastními webovými stránkami je tzv. webhosting. Pomocí webhostingu si pronajmete prostor pro váš web, virtuální kancelář, zajišťující nepřetržitý chod vašich stránek bez nutnosti vlastního serveru. 
 • A nakonec se pomocí jednoho z redakčních systémů pustíte do samotného webdesignu. 

 

Systém WordPress

Nejpopulárnějším systémem tohoto typu je WordPress, který je zdarma a jako bonu je i uživatelsky přátelský, což je znát zejména na jeho snadném ovládání. WordPress umožňuje zveřejňovat články, přidávat fotografie, videa a hudbu, komunikovat s klienty a mnoho dalšího. Kromě WordPressu můžete sáhnout i po dalších redakčních systémech – jakými jsou Drupal či Joomla.

 

Tvorba webových stránek je v dnešní době pro úspěšné podnikání téměř nutností. Webové stránky jsou vizitkou pro prezentaci vašich produktů či služeb. Správně vytvořené webové stránky vám pomohou zvýšit obrat a přivedou vám nové zákazníky.

Jste názoru, že je pro úspěšný byznys je zásadní být viděni na síti ? Troufli byste si vytvořit “webovky” sami? 

Pavla Snášelová