SEO Příbram – jak optimalizace pro vyhledávače pomáhá vašemu byznysu

SEO Příbram – jak optimalizace pro vyhledávače pomáhá vašemu byznysu

Ať již máte truhlárnu v Příbrami, nebo realitní kancelář v New Yorku, jen těžko se dnes obejdete bez webových stránek. A ty se na druhou stranu jen těžko obejdou bez SEO. Chcete-li si na internetu budovat jméno a lákat zákazníky, není možné optimalizaci pro vyhledávače zanedbat. Pojďme se společně podívat na několik jejích klíčových benefitů. 

SEO vám pomáhá vytvářet uživatelsky přívětivé stránky 

Ano, spojitost mezi SEO a rychlostí, kvalitou a uživatelskou přívětivostí je velice těsná. Dnes nejde jen o to, zalíbit se vyhledávačům, ale především vašim návštěvníkům. Kvalitní SEO dbá na strukturu a přehlednost stránek, na to, aby na nich návštěvníci nalezli odpovědi na své otázky (a ideálně také nakoupili či učinili objednávku).

Jedním z parametrů, které dnes ovlivňují ranking webových stránek je také jejich přívětivost k mobilním zařízením, respektive to, čemu se říká responzivita. Hladké zobrazení a přizpůsobení stránek rozmanitým displejům je pro vyhledávače významným plusem a signálem jejich kvality.

Spokojení zákazníci na vaší stránce zůstávají a snižují tím její bounce rate. A to se vyhledávačům také líbí! 

seo pribram

Optimalizací k vyšší návštěvnosti i ziskům 

SEO patří k jedněm z nejefektivnějších, není-li přímo nejefektivnější marketingovou metodou z hlediska cena/výkon. Firmy, jejichž stránky jsou optimalizovány pro vyhledávače, vykazují prokazatelně vyšší nárůst návštěvníků a tím pádem i zakázek než firmy, které na SEO nevsadily. Výhodou SEO zároveň je, že na vaše stránky nepřivádí pouze nerozlišenou masu, ale snaží se k vám zavést konkrétnější cílovou skupinu (o tom, jak cílovou skupinu určit, čtěte více zde), u níž je mnohonásobně vyšší šance, že bude mít o vaši nabídku skutečně zájem.

Třeba i základní optimalizace je stokrát lepší, nežli žádná! 

Zvýšení povědomí o vaší značce 

Povědomí o vaší značce, nebo chcete-li anglicky „brand awareness“ je jedním z pilířů úspěchu. Jakmile je vaše jméno, značka, či logo snadno rozeznatelné vaším cílovým publikem, máte půl bitvy vyhráno. SEO významným nástrojem, jak této „profláklosti“ dosáhnout.

Vše není ale jen otázkou povědomí, nýbrž také důvěry. Vysoké umístění ve výsledcích vyhledávačů signalizuje, že jste seriózní a často vyhledávanou společností. To by si zřejmě mnoho lidí nepomyslelo, pokud by váš web nalezlo kdesi na desáté stránce výsledků (za předpokladu, že by se k této stránce vůbec namáhali proklikat)… 

Výsledky SEO nejsou vidět jen na internetu 

Zůstaňme ještě chvíli u vašeho pomyslného truhlářství v Příbrami. Mezi klíčovými slovy, na které by mělo SEO ve vašem případě cílit, budou jistě slova jako „truhlářství Příbram“, „Příbram truhlářství“, „truhlářství v Příbrami“ a podobně. Jestli se díky SEO takto dostanete na některou z předních pozic vyhledávání, výsledky se dostaví velmi rychle, dveře vašeho fyzického podniku se netrhnou a vaše pily, dláta a hoblíky nebudou muset dlouho zahálet. 

Optimalizace vám může vydržet velmi dlouho 

SEO patří mezi dlouhodobé marketingové strategie a dosažení dobrých pozic ve vyhledávačích bude téměř jistě nějaký čas trvat. Jakmile ale vaše stránky takovou pozici zaujmou, mohou na ní setrvat velmi, velmi dlouho. Tedy za předpokladu, že konkurence nespustí svou vlastní a rozsáhlejší SEO kampaň, nebo se zásadně nezmění algoritmy vyhledávačů.

To se ale dlouho stát nemusí a po celou tu dobu se můžete těšit z pozice na jejich výsluní i tomu odpovídajících zisků!

Samozřejmě, dobrá reklama se neomezuje jen na SEO. Podívejte se na příklady úspěšných českých reklamních kampaní z minulých let. 

Máte se SEO vlastní zkušenosti? Jaké přednosti optimalizace byste vyzdvihli vy? Pište nám do komentářů!

Pavla Snášelová